تبلیغات
دست زمونه - تلخ و شیرین - سرویس اجتماعی گوگل راه‌اندازی شد

بازدید كنندگان محترم اگه مطلب یا درد دلی دارین برای ایمیل وب بفرستید
تا براتون بزارم رو وب . با تشكر

علی

جستجو

 

سرویس اجتماعی گوگل راه‌اندازی شد

شنبه 11 اردیبهشت 1389   04:04 ب.ظ


نوع مطلب : عمومی ،

سرویس اجتماعی گوگل راه‌اندازی شد

 

كاربران طی چند روز آینده شاهد گنجانده شدن اطلاعات گردآوری شده از شبكه‌های اجتماعی در نتایج جست‌وجوی گوگل خواهند بود.

 

 این ابتكار كه جست‌وجوی اجتماعی نام دارد، به كاربرانی كه وارد اشتراك گوگل شده‌اند امكان می‌دهد تصاویر یا هرگونه اطلاعات دیگری را از دوستانشان در شبكه‌های اجتماعی كه مرتبط با تقاضای جست‌وجویشان هستند، دریافت كنند.

 

تاكنون این ابتكار در سایت Labs این شركت قابل دسترس بود اما گوگل از طریق وبلاگش اعلام كرد این ویژگی به‌زودی از طریق سایت Google.com و به‌صورت نسخه آزمایشی بتا برای كاربران انگلیسی‌زبان عرضه می‌شود.

ابتكار مذكور كه به اعتقاد گوگل، تجربه جست‌وجو را شخصی‌تر و مرتبط‌تر می‌كند، در كنفرانس وب 2.0 در سانفرانسیسكو در سال گذشته توسط ماریسا مایر، معاون محصولات جست‌وجو و تجربه كاربر گوگل، معرفی شد.

گوگل جست‌وجوی اجتماعی را در سرویس جست‌وجوی تصویر خود نیز وارد كرده است و هنگامی كه كاربران نام شخصیت های معروف مانند بازیگران را در آن وارد كنند، می‌توانند عكس‌های دوستانی را كه جست‌وجوی مشابه داشته‌اند مشاهده كنند؛ با این همه این ابزار تنها با اطلاعاتی كه به طور عمومی موجود هستند، كار می كند.

گوگل به كاربران توصیه كرده پروفایل گوگلی ایجاد و در آن جزئیات شبكه اجتماعی، اكانت‌های اشتراك‌گذاری عكس و نشانی های وبلاگ شخصی را قید كنند.

این موتور جست‌وجو در پایان سال گذشته یكپارچه كردن پیام‌های ارسال شده در سرویس میكرووبلاگ نویسی توییتر را در نتایج جست‌وجوی خود آغاز كرد.


نوشته شده توسط : علی