تبلیغات
دست زمونه - تلخ و شیرین - برای قلقلكی های

بازدید كنندگان محترم اگه مطلب یا درد دلی دارین برای ایمیل وب بفرستید
تا براتون بزارم رو وب . با تشكر

علی

جستجو

 

برای قلقلكی های

پنجشنبه 19 فروردین 1389   12:44 ب.ظ


نوع مطلب : عمومی ،

قلقلک به همان اندازه که موجب ازار انسان است, ممکن است وسیله ای برای سرگرمی باشد.
ما با حس لامسه احساس قلقلک می کنیم ;اما خودمان نمی توانیم خودمان را قلقلک دهیم بعضی از افراد به قلقلک واکنش شدیدی نشان می دهند, اما برخی دیگر اصلا احساس قلقلک نمی کنند.

وقتی کسی را قلقلک می دهیم اعصاب روی سطح پوستش ,شروع به حرکت میکنند; و به مغز پیام سیگنال میفرستند.
اینکه این سیگنال ها به کدام قسمت مغز فرمان می دهند ,هنوز مشخص نیست واکنش مغز به قلقلک مانند احساس خارش ,نوعی بی تمایلی به این حس است.

بر اثر قلقلک, فشار خون بالامی رود, نبض انسان تند می زندو موجب سریع بیدار شدن و فعالیت مغز می شود. جدا از مسئله ی فیزیکی و علمی قلقلک منشا روانی نیز دارد; وان اینکه حتی اگر برای تفریح باشد, نوعی احساس اضطراب و ترس در فرد ایجاد می کند .

در انسان ها بیشترین نقاطی که این احساس در انها ایجاد می شود کف پا, کف دست و زیر بغل است . به این سبب که این قسمت ها پوست بسیار حساسی دارند.

مغز انسان بر حسب عملی که روی وجودش صورت می گیرد ,واکنش نشان می دهد; و می تواند تشخیص دهد که محرک این عمل خارجی بوده یا درونی; و بر حسب ان, واکنش خود را در اولویت قرار می دهد
به همین شکل ,اگر شخص دیگری عمل قلقلک را انجام دهد ,مغز سریع در مقابل ان واکنش نشان می دهد ;زیرا عملی خارجی است در حالی که اگر خودمان این عمل را انجام دهیم ,مغز واکنشی نشان نمی دهد زیرا در میابد که این مسئله درونی است.


نوشته شده توسط : علی